į pradžią turinys susisiekite  
Straipsniai
Abejingumas stumia depresija sergantį žmogų į vis gilesnį liūną
Abejingumas stumia depresija sergantį žmogų į vis gilesnį liūną

Psichologė, tinklaraščio atspirtiestaskas.lt autorė Inga Juodkūnė šiuo metu dėlioja paskutinius savo knygos štrichus. Tai bus pirmoji I. Juodkūnės knyga, tačiau autorė atskleidžia, kad rašymas jai nėra naujas užsiėmimas. „Dažnai kalbama apie skaitymo naudą, tačiau galiu patvirtinti, kad rašymas man yra tarsi kasdieninis tobulėjimas. Pasirinkdama rašyti aš kiekvieną kartą renkuosi sąmoningai išgyventi tam tikras gyvenimo akimirkas“, – atvirauja I. Juodkūnė.

plačiau
 
Penkių minučių gyvenimo istorija
Penkių minučių gyvenimo istorija

Kaip galvojate, kiek reikia laiko, kad papasakotumėt savo gyvenimo istoriją?

Kartais iš klientų ar kolegų girdžiu, kad konsultacijai 50-60 min. yra mažai. Patikėkite, užtenka! Nuostabi senolė per 5 min. papasakojo ne tik savo ateities planus, bet ir visą gyvenimą.

plačiau
 
Meilės laiškas
Meilės laiškas

Labas,

 

Rašyti meilės laišką Tau yra ypatinga, nes Tu esi ypatingas – ypatingas žmogus, asmenybė, dukra / sūnus, partneris / partnerė, mama / tėtis, ekspertas, darbuotojas, kolega, draugas. Vis dėlto statusas nėra taip svarbu. Svarbiausia yra tai, kad kalbame apie pamatinę meilę žmogui. Kalbame apie meilę, kuri verčia džiaugtis saule, sniegu, šlapdriba, iššūkiais, galimybėmis ir net moko dėkoti už kančią. Kalbame apie meilę, kuri neturi akivaizdžios priežasties.

plačiau
 
Kada kasdienybės ritualas praranda dalį savo vertės?
Kada kasdienybės ritualas praranda dalį savo vertės?

Kaip ir įprastai ryte, užsiplikinau puodelį juodos kavos, atsiverčiau užrašinę ir virtuvėje prie apvalaus stalo ketinau apie 10 – 15 min. skirti rašymui. Gurkštelėjau karštos kavos, pasiėmiau mėlyną rašiklį. Man labiausiai patinka su juodu rašaliniu parkeriu rašyti, bet šį rytą po ranka papuolė paprastas mėlynas tušinukas. Tačiau neapsigaukite, mėlynas tušinukas ne kaltas dėl tolimesnių ryto įvykių.

plačiau
 
Kaip „pagauti“ idėją: ar tam užtenka 5 min.?
Kaip „pagauti“ idėją: ar tam užtenka 5 min.?

Kelias savaites gyvenu su nuojauta „tuoj kažkas įvyks“ arba „kažką netikėto suprasiu, atrasiu“. O kartais atrodo, kad ateina nauja tema, bet negaliu jos užčiuopti.

Vakar, kai vairuodama automobilį sustojau prie degančio raudono šviesoforo signalo, „tas kažkas“ lyg liūtis iš giedro dangaus įsiveržė į mane. Per visą kūną nubėgo šiurpuliukai nuo naujojo insaito stiprybės ir unikalumo.

plačiau
 
Kuo naudinga maldos praktika?
Kuo naudinga maldos praktika?

Kodėl užmerktos akys ir grojančios rankos svarbios po dvidešimt metų?

 

Pirmą kartą sąmoningai kreipiausi į Dievą būdama maždaug dvylikos metų. Atsimenu, buvo gruodžio popietė. Prietemoje stovėjau už aktų salės durų, rankos drėgnos iš jaudulio, o skruostus dažo įtampos raudonis.

plačiau
 
Alkis pokyčiui: kaip keitimąsi paversti įpročiu
Alkis pokyčiui: kaip keitimąsi paversti įpročiu

Dabar yra madingas sąmoningas gyvenimas, mindfulness praktikos ir meditacijos. Pokyčių konferencijoje „Išdrįsk pradėti“ su smalsumu klausiau įvairiausių pranešėjų, kurie kaip susitarę kartojo, kad svarbu sustoti, padaryti sąmoningą pauzę, atsitraukti ir į situaciją pasižiūrėti iš šalies, duoti sau laiko, rūpintis savo fizine sveikata, sportuoti, turėti savo ritualus ir t. t. Apibendrinus: sąmoningumas ir dėmesingumas veda į harmoniją. Bet kaip tai padaryti?

plačiau
 
Visada yra daugiau sprendimų nei matai. Mintys apie knygą be pavadinimo
Visada yra daugiau sprendimų nei matai.  Mintys apie knygą be pavadinimo

Kiekvieną kartą pradedant skaityti knygą be pavadinimo, kurioje nusižudžiusiųjų artimieji dalijasi savo istorijomis, mintyse nuskambėdavo šios kelios legendos eilutės. Pirmiausia – „ar nebijai tamsos“? Nors knyga ir baltu viršeliu, bet jos turinys yra tirštas įvairiausių klampių spalvų. „Sustok...“ Šią knygą vien tik iš pagarbos į ją sudėtoms istorijoms skaityti siūlau neskubant, o su tam tikru ramumu, sustojus ne tik fiziškai, bet ir mintimis.

plačiau
 
Dvasingumas – būtinybė sėkmei ar prabanga?
Dvasingumas – būtinybė sėkmei ar prabanga?

Vieną sekmadienio popietę prie pietų stalo susėdus keturių kartų atstovams, mažasis 5 metų berniukas kalbasi su savo vienmečiu:

  • Kai mes užaugsime, irgi būsime seni.
  • O kas bus, kai visi visi pasidarys seni?
  • Kai visi pasidarys seni?
  • Taip. Kas rūpinsis?

 (tyla)

  • Dievulis tada visais pasirūpins....
plačiau
 
Kaip suteikti daugiau gyvenimo kasdienybei?
Kaip suteikti daugiau gyvenimo kasdienybei?

Vieną pavakarę nuobodžiavau Geležinio Vilko gatvės kamštyje. Besileidžianti saulė skaisčiai švietė į veidą ir tarsi kvietė įkvėpti pavasario gaivos. Tos saulėtos emocijos pagauta pravėriau langą ir pajutau tik automobilių išmetamųjų dujų kvapą (pavasario tame nebuvo), o beprotiškas triukšmas sklindantis nuo įvairiausių transporto priemonių, išgąsdino mano pagautą saulėtą emociją. Langą uždariau ir džiaugiausi, kad triukšmą nuslopinau.

plačiau
 
1   2   >  >>