į pradžią turinys susisiekite  
Straipsniai
Kaip (iš)lipti iš depresijos?
Kaip (iš)lipti iš depresijos?

Kai lauke lyja ir sninga vienu metu, ilgesingu žvilgsniu vis pažvelgiu pro langą. Tačiau oro sąlygos nesąlygoja mano nuotaikos, vidinės būsenos ir neskatina depresyvių ar nerimą keliančių minčių. Tačiau kažkada buvo kitaip. Kažkada bet koks stimulas, ar tai būtų oras, ar kažkieno (ne)pasakytas žodis galėjo išaukti emocinę krizę, kritimą į tamsą ar netikėtą atkritį po ramesnio periodo.

plačiau
 
Kalėdų laukimas
Kalėdų laukimas

„Rūpesčiu galima užmušti žmogų“ – taip apibūdinu šį įsisiūbavusį Kalėdinį maratoną. Ir siaubą kelia tai, kad jis įtraukia: ar jau turi dovanas, ar su tuo ir anuo susitikai? Ne?! Kodėl?! Juk nemandagu! Ir skubos atsiskaitymo ratas sukasi dar greičiau. Gerų vaikų, gerų darbuotojų, gerų tėvų karuselės irgi sukasi. Ir lyg sutartinai vienodai „linksminamės“ prekybos centruose ir mugėse klaidžiodami dovanų asortimentuose. O pirminė idėja sutikti Šv. Kalėdas su artimais žmonėmis, kažkur pradingsta rūpesčio sūkuryje. Savo perdėtu rūpesčiu Kalėdomis jas pačias ir užmušame.

plačiau
 
Gyvybė yra vertybė
Gyvybė yra vertybė

Gyvybė yra vertybė. Kiekvienas iš mūsų dovanai gauname gyvybę. Ir tuo esame vienodai vertingi, vienodai turtingi, vienodai apdovanoti. Skirtumai pradeda atsirasti dovanos priėmimo procese skirtingais gyvenimo etapais. Priėmimas yra nuolatinis procesas kaip ir gyvenimas. Ir kartais pamirštame, kokie esame turtingi, kad kvėpuojame, kad vaikščiojame, kad esame, kad gyvename mums skirtą laiką.

plačiau
 
Atspirtis pelkėje
Atspirtis pelkėje

Universalaus recepto nuo kentėjimo nėra. Bet formulė kentėjimo yra. Kentėjimą sudaro mūsų reakcija į skausmą padauginta iš skausmo. Skausmo išvengti negalime. Žmogaus kūnas turi ribas. Ir dėl to skauda.

plačiau
 
Išmokti gyventi su depresija - ar tai reiškia, kad depresija neįveikiama?
Išmokti gyventi su depresija - ar tai reiškia, kad depresija neįveikiama?

Viltis visuomet skatina eiti į priekį, kad ir kokia aklina tamsa būtų. Tikiu, kad didžiausi stebuklai įvyksta akistatoje su bejėgiškiausia neviltimi. Norint pajusti stebuklą, reikia pasiekti tamsos dugną. Kam? Kad galėtume atsispirti ir pradėti kilti, nes iki tol tik krentame.

plačiau
 
Kaip gimsta ypatingi klausimai? Arba šiek tiek apie „Spiderman“ apkabinimą
Kaip gimsta ypatingi klausimai? Arba šiek tiek apie „Spiderman“ apkabinimą

Geras klausimas yra svarbiau nei atsakymas į jį. Sutinkate? Aš sutikau su šiuo teiginiu ilgą laikotarpį. Bet šiandien sakau, kad dažniausiai tai nėra tiesa. Jei pirmą sakinį paskaitytume sumišusio žmogaus akimis arba iš pavargusio, kenčiančio žmogaus pozicijos, kaip jis skambėtų? Tokiu atveju, geras klausimas, be atsakymo, suskamba su klampaus purvo poskoniu. Kodėl?

Kad žmogus pasisotintų taikliu klausimu, tiksliau, kad klausimas parodytų jam tolimesnę kryptį, žmogus turi mažų mažiausiai būt nusiteikęs ieškoti.

plačiau
 
Dvilypis gruodis arba kaip išlikti ramiam šventiniame chaose?
Dvilypis gruodis arba kaip išlikti ramiam šventiniame chaose?

Gali atsitikti, kad šventėms neliko energijos, „išsitaškėme“ uoliai besiruošdami joms, užbaiginėdami metų darbus ir vos spėdami aplankyti svarbius klientus ar seniai matytus draugus. Natūralu, gruodis tampa dvilypiškiausiu mėnesiu: nešantis daugiausia džiugesio ir tuo pačiu keliantis didžiausią įtampą.

Džiugesį godžiai pasilikime sau. Kviečiu mėgautis kiekviena snaige, švytinčiu miestu, vaikų klykavimais leidžiantis nuo baltųjų kalniukų. Atsiminkime, džiugesį, kaip ir Kalėdų stebuklą, nešiojamės širdyje.

O ką daryti su įtampa? Pateikiu penkis žingsnius, kuriuos dažnai naudoju savo kasdienybėje. Man jie padeda nepamesti savęs, kai kyla chaosas. Gal ir Jums pasirodys, jie naudingi.

plačiau
 
Abejingumas stumia depresija sergantį žmogų į vis gilesnį liūną
Abejingumas stumia depresija sergantį žmogų į vis gilesnį liūną

Psichologė, tinklaraščio atspirtiestaskas.lt autorė Inga Juodkūnė šiuo metu dėlioja paskutinius savo knygos štrichus. Tai bus pirmoji I. Juodkūnės knyga, tačiau autorė atskleidžia, kad rašymas jai nėra naujas užsiėmimas. „Dažnai kalbama apie skaitymo naudą, tačiau galiu patvirtinti, kad rašymas man yra tarsi kasdieninis tobulėjimas. Pasirinkdama rašyti aš kiekvieną kartą renkuosi sąmoningai išgyventi tam tikras gyvenimo akimirkas“, – atvirauja I. Juodkūnė.

plačiau
 
Penkių minučių gyvenimo istorija
Penkių minučių gyvenimo istorija

Kaip galvojate, kiek reikia laiko, kad papasakotumėt savo gyvenimo istoriją?

Kartais iš klientų ar kolegų girdžiu, kad konsultacijai 50-60 min. yra mažai. Patikėkite, užtenka! Nuostabi senolė per 5 min. papasakojo ne tik savo ateities planus, bet ir visą gyvenimą.

plačiau
 
Meilės laiškas
Meilės laiškas

Labas,

 

Rašyti meilės laišką Tau yra ypatinga, nes Tu esi ypatingas – ypatingas žmogus, asmenybė, dukra / sūnus, partneris / partnerė, mama / tėtis, ekspertas, darbuotojas, kolega, draugas. Vis dėlto statusas nėra taip svarbu. Svarbiausia yra tai, kad kalbame apie pamatinę meilę žmogui. Kalbame apie meilę, kuri verčia džiaugtis saule, sniegu, šlapdriba, iššūkiais, galimybėmis ir net moko dėkoti už kančią. Kalbame apie meilę, kuri neturi akivaizdžios priežasties.

plačiau
 
1   2   3   >  >>