į pradžią turinys susisiekite  
Straipsniai
Mintys apie A. Toliato knygą „Žmogaus ir Dievo metai“
Mintys apie A. Toliato knygą „Žmogaus ir Dievo metai“

Žmogaus ir Dievo metai. Kodėl ne Dievo ir Žmogaus? Nes knygą parašė Žmogus, nes ji yra apie Žmogų, apie kiekvieną iš mūsų. O Dievas yra tarsi visa apgaubiantis, užpildantis tas erdves, kurios Žmogaus gyvenime lieka tuščios arba kurios atsiranda netikėtai ir skausmingai. Skausmas, abejonės, blaškymasis čia labai svarbūs. Nes tik jausdamasis nepatogiai Žmogus pradeda ieškoti atramos, atspirties. Kunigas A. Toliatas savo knygoje kviečia tai daryti remiantis į Šventąjį Raštą.

plačiau
 
Sakyti ar patylėti: atvirumo rizika
Sakyti ar patylėti: atvirumo rizika

2017 01 29

Kartais kalbuosi su žmogumi, klausausi jo, bet suprantu, kad esu bejėgė. Bejėgė suprasti ir kažką pakeisti. Tokiais momentais, norisi išrėkti: „ar gali kalbėtis?! Tau tereikia tik pasakyti tiesą, kas tavo galvoje ar jausmuose dedasi!” O kartais ir save pagaunu, kad užsidarau nuo santykio, nuo pagalbos, nuo meilės… Ir klausiu savęs, kodėl? Nuo ko bėgu? Bet pats pagrindinis klausimas būna, kodėl negaliu būti atvira sau ar su žmogumi, kuriuo pasitikiu ir kuris nori man padėti?

Bet pradėkime nuo pradžių. Atkūriau vieną dialogą, kuris man iliustruoja “skylėtą” santykį ir užsidarymą savyje bei prieš kitus.

plačiau
 
Gyvenimo prasmė: liaukimės ieškoję tai ko nepametėme
Gyvenimo prasmė: liaukimės ieškoję tai ko nepametėme

2016 11 19  

Atrodo, kad ne tik man vienai, bet visai nemažai daliai mane supančių žmonių, prasmės klausimai vis iškyla. Ir ką? Ką su gyvenimo prasmės klausimu daryti? Sakysite, ieškoti atsakymo. O kas yra atsakymas į prasmės klausimą? Net jeigu ir tai akimirkai protas išsamprotaus logiškai racionalų atsakymą, (pvz. gyvenimo prasmė – užauginti vaikus), ar jums tada pasidarys lengviau?

plačiau
 
Laisvasis rašymas – kelias į pasąmoninį minčių srautą
Laisvasis rašymas – kelias į pasąmoninį minčių srautą

2016 10 03  

Vis bandau parašyti naują straipsnį. Esu parašiusi beveik lapą su atskirom straipsnio pradžiomis, skirtingais idėjų išdėstymais. Rašau ir suprantu, kad šie variantai neskaitomi. Nesirašo. Bet ir vakar nesirašė. Ir sustojau. Kelioms  sekundėm sustojau rašyti ir ieškoti geriausio „įėjimo“ į temą. Jei toliau tęsčiau tokį rašymą „per prievartą“, greičiausiai minėtą temą sunkiai išvystyčiau iki straipsnio.

plačiau
 
„Copy – paste“ arba kiek Tavo gyvenime yra Tavęs?
„Copy – paste“ arba kiek Tavo gyvenime yra Tavęs?

2016 08 30  

Ar kada susimąstėte, kiek Jūsų pasirinktas gyvenimo modelis yra Jūsų tikrasis, norimas? Kiek jis atspindi Jus ir Jūsų unikalumą? Kita vertus, net jei ir susimąstome, tai kas iš to? Kaip suprasti, pajausti, kad padarome savo tikrąjį pasirinkimą, o ne aplinkos, artimųjų ar visuomenės primestą variantą gyvename?

 

 

 

plačiau
 
Kuo pripildome savo kūną: sveikata ar liga?
Kuo pripildome savo kūną: sveikata ar liga?

2016 07 28 

Atrodo, kad paroje ilgas šviesos laikas, ryški saulė, turėtų kelti laimės indeksą. Jei atliktume gyventojų rinkos tyrimą, turbūt, taip ir būtų. Gautume panašią išvadą, kaip vasaros metu šalies gyventojų laimės indeksas padidėja. Tačiau pastarąjį vasaros mėnesį, vis tenka sudalyvauti atsitiktiniuose pokalbiuose apie neviltį, apie mirtį ir liūdesį, apie beprasmybę ir beprotybę. Ir tai nėra mano klientų istorijos iš psichologinių konsultacijų.

plačiau
 
Kaip liautis atidėlioti ir pradėti gyventi?
Kaip liautis atidėlioti ir pradėti gyventi?

2016 05 13

Atrodo, sąmoningumo ir net ryžto imtis veiklos yra užtektinai, tačiau... tik pokalbyje, bet ne veiksmuose. Šis jausmas ir man yra pažįstamas, kai atrodo viską padarysi, bet realiai nepadarai ir visi šovę į galvą pokyčiai lieka tik pasikalbėjimu ant kušetės. Vis ieškojau atsakymo apie ką tai yra? Kokia pagrindinė tema? Apie tinginystę? Apie tinkamą tikslų išsigryninimą? Apie prioritetus? O gal tik apie norą ir tikėjimą? O gal palaikymą?..
 

plačiau
 
Kaip įveikti depresiją?
Kaip įveikti depresiją?

2016 04 22

Užsitęsusi niūri, liūdna nuotaika, apatija, beprasmybės ir bejėgiškumo jausmai skatina mus iš karto lipinti „depresijos“ etiketę. Ir tame yra labai daug tiesios. Tačiau kaip išpilti tą liūdesio, apatijos, savigraužos ir savikritikos pripildytą indą?

 

plačiau
 
Vakar tryškau energija, o šiandien neturiu jėgų...
Vakar tryškau energija, o šiandien neturiu jėgų...

2016 03 19

...Vakar buvo nuostabi diena: švietė saulė, rytinė kava buvo sodraus ir lengvo skonio, o aš visiems šypsojausi ir daug šypsenų gaudavau atgal. Ir darbų daug padariau, ir su daug žmonių pasikalbėjau. Vakar jaučiau, jog esu laiminga, stipri, sėkmingai siekianti savo tikslų. Bet šiandien pramerkus akis, pirma mintis – nenoriu niekur eiti, nežinau ką man daryti. Neturiu jėgų keltis iš lovos, neturiu idėjų, kaip praleisti šią dieną (nors darbų planas surašytas kalendoriuje), tiksliau iš kur šiai dienai gauti energijos.

plačiau
 
Kaip pajausti laimę?
Kaip pajausti laimę?

2016 02 14

Pastaruoju metu skaičiau įvairiausių mokslinių straipsnių apie laimę, pasitenkinimą gyvenimu ir jo atskiromis sritimis. Gilinausi į tai, kaip svarbu žinoti, kas mus daro laimingus, kas motyvuoja, skatina imtis patinkančios veiklos, ar yra įgimtas, ar įgytas laimės jausmas. Analizavau įvairias mokslines studijas šiomis temomis ir priėjau prie išvados – tai tik žodžiai, skambios frazės, skalės, skaičiai. Tyrimai gali paaiškinti dėsnius, sistemas, bet nepaliečia tikros būsenos. Ir tada „STOP“ – nustojau skaityti garsių mokslininkų, tyrėjų parašytus mokslinius straipsnius. Ir klausiu savęs: ką aš noriu surasti tuose straipsniuose?

plačiau
 
<<  <  1   2