į pradžią turinys susisiekite  
Straipsniai
Visada yra daugiau sprendimų nei matai. Mintys apie knygą be pavadinimo
Visada yra daugiau sprendimų nei matai.  Mintys apie knygą be pavadinimo

Kiekvieną kartą pradedant skaityti knygą be pavadinimo, kurioje nusižudžiusiųjų artimieji dalijasi savo istorijomis, mintyse nuskambėdavo šios kelios legendos eilutės. Pirmiausia – „ar nebijai tamsos“? Nors knyga ir baltu viršeliu, bet jos turinys yra tirštas įvairiausių klampių spalvų. „Sustok...“ Šią knygą vien tik iš pagarbos į ją sudėtoms istorijoms skaityti siūlau neskubant, o su tam tikru ramumu, sustojus ne tik fiziškai, bet ir mintimis.

plačiau
 
Dvasingumas – būtinybė sėkmei ar prabanga?
Dvasingumas – būtinybė sėkmei ar prabanga?

Vieną sekmadienio popietę prie pietų stalo susėdus keturių kartų atstovams, mažasis 5 metų berniukas kalbasi su savo vienmečiu:

  • Kai mes užaugsime, irgi būsime seni.
  • O kas bus, kai visi visi pasidarys seni?
  • Kai visi pasidarys seni?
  • Taip. Kas rūpinsis?

 (tyla)

  • Dievulis tada visais pasirūpins....
plačiau
 
Kaip suteikti daugiau gyvenimo kasdienybei?
Kaip suteikti daugiau gyvenimo kasdienybei?

Vieną pavakarę nuobodžiavau Geležinio Vilko gatvės kamštyje. Besileidžianti saulė skaisčiai švietė į veidą ir tarsi kvietė įkvėpti pavasario gaivos. Tos saulėtos emocijos pagauta pravėriau langą ir pajutau tik automobilių išmetamųjų dujų kvapą (pavasario tame nebuvo), o beprotiškas triukšmas sklindantis nuo įvairiausių transporto priemonių, išgąsdino mano pagautą saulėtą emociją. Langą uždariau ir džiaugiausi, kad triukšmą nuslopinau.

plačiau
 
Mintys apie A. Toliato knygą „Žmogaus ir Dievo metai“
Mintys apie A. Toliato knygą „Žmogaus ir Dievo metai“

Žmogaus ir Dievo metai. Kodėl ne Dievo ir Žmogaus? Nes knygą parašė Žmogus, nes ji yra apie Žmogų, apie kiekvieną iš mūsų. O Dievas yra tarsi visa apgaubiantis, užpildantis tas erdves, kurios Žmogaus gyvenime lieka tuščios arba kurios atsiranda netikėtai ir skausmingai. Skausmas, abejonės, blaškymasis čia labai svarbūs. Nes tik jausdamasis nepatogiai Žmogus pradeda ieškoti atramos, atspirties. Kunigas A. Toliatas savo knygoje kviečia tai daryti remiantis į Šventąjį Raštą.

plačiau
 
Sakyti ar patylėti: atvirumo rizika
Sakyti ar patylėti: atvirumo rizika

2017 01 29

Kartais kalbuosi su žmogumi, klausausi jo, bet suprantu, kad esu bejėgė. Bejėgė suprasti ir kažką pakeisti. Tokiais momentais, norisi išrėkti: „ar gali kalbėtis?! Tau tereikia tik pasakyti tiesą, kas tavo galvoje ar jausmuose dedasi!” O kartais ir save pagaunu, kad užsidarau nuo santykio, nuo pagalbos, nuo meilės… Ir klausiu savęs, kodėl? Nuo ko bėgu? Bet pats pagrindinis klausimas būna, kodėl negaliu būti atvira sau ar su žmogumi, kuriuo pasitikiu ir kuris nori man padėti?

Bet pradėkime nuo pradžių. Atkūriau vieną dialogą, kuris man iliustruoja “skylėtą” santykį ir užsidarymą savyje bei prieš kitus.

plačiau
 
Gyvenimo prasmė: liaukimės ieškoję tai ko nepametėme
Gyvenimo prasmė: liaukimės ieškoję tai ko nepametėme

2016 11 19  

Atrodo, kad ne tik man vienai, bet visai nemažai daliai mane supančių žmonių, prasmės klausimai vis iškyla. Ir ką? Ką su gyvenimo prasmės klausimu daryti? Sakysite, ieškoti atsakymo. O kas yra atsakymas į prasmės klausimą? Net jeigu ir tai akimirkai protas išsamprotaus logiškai racionalų atsakymą, (pvz. gyvenimo prasmė – užauginti vaikus), ar jums tada pasidarys lengviau?

plačiau
 
Laisvasis rašymas – kelias į pasąmoninį minčių srautą
Laisvasis rašymas – kelias į pasąmoninį minčių srautą

2016 10 03  

Vis bandau parašyti naują straipsnį. Esu parašiusi beveik lapą su atskirom straipsnio pradžiomis, skirtingais idėjų išdėstymais. Rašau ir suprantu, kad šie variantai neskaitomi. Nesirašo. Bet ir vakar nesirašė. Ir sustojau. Kelioms  sekundėm sustojau rašyti ir ieškoti geriausio „įėjimo“ į temą. Jei toliau tęsčiau tokį rašymą „per prievartą“, greičiausiai minėtą temą sunkiai išvystyčiau iki straipsnio.

plačiau
 
„Copy – paste“ arba kiek Tavo gyvenime yra Tavęs?
„Copy – paste“ arba kiek Tavo gyvenime yra Tavęs?

2016 08 30  

Ar kada susimąstėte, kiek Jūsų pasirinktas gyvenimo modelis yra Jūsų tikrasis, norimas? Kiek jis atspindi Jus ir Jūsų unikalumą? Kita vertus, net jei ir susimąstome, tai kas iš to? Kaip suprasti, pajausti, kad padarome savo tikrąjį pasirinkimą, o ne aplinkos, artimųjų ar visuomenės primestą variantą gyvename?

 

 

 

plačiau
 
Kuo pripildome savo kūną: sveikata ar liga?
Kuo pripildome savo kūną: sveikata ar liga?

2016 07 28 

Atrodo, kad paroje ilgas šviesos laikas, ryški saulė, turėtų kelti laimės indeksą. Jei atliktume gyventojų rinkos tyrimą, turbūt, taip ir būtų. Gautume panašią išvadą, kaip vasaros metu šalies gyventojų laimės indeksas padidėja. Tačiau pastarąjį vasaros mėnesį, vis tenka sudalyvauti atsitiktiniuose pokalbiuose apie neviltį, apie mirtį ir liūdesį, apie beprasmybę ir beprotybę. Ir tai nėra mano klientų istorijos iš psichologinių konsultacijų.

plačiau
 
Kaip liautis atidėlioti ir pradėti gyventi?
Kaip liautis atidėlioti ir pradėti gyventi?

2016 05 13

Atrodo, sąmoningumo ir net ryžto imtis veiklos yra užtektinai, tačiau... tik pokalbyje, bet ne veiksmuose. Šis jausmas ir man yra pažįstamas, kai atrodo viską padarysi, bet realiai nepadarai ir visi šovę į galvą pokyčiai lieka tik pasikalbėjimu ant kušetės. Vis ieškojau atsakymo apie ką tai yra? Kokia pagrindinė tema? Apie tinginystę? Apie tinkamą tikslų išsigryninimą? Apie prioritetus? O gal tik apie norą ir tikėjimą? O gal palaikymą?..
 

plačiau
 
<<  <  1   2   3   4   >  >>